Dyrektor Rumuńskiego Instytutu Kultury w Warszawie zaprasza

Drodzy Przyjaciele Literatury,

jakże wspaniałą okazją do spotkań miłośników literatury są Targi Książki w Warszawie! Ci, którzy piszą, publikują i czytają mogą lepiej się poznać dzięki gościnnej przestrzeni Targów. Jakiż to zaszczyt dla Rumunii, jako gościa honorowego, znaleźć się w centrum uwagi oraz móc opowiadać o bogactwie swojej literatury i dokonaniach  rumuńskich twórców.

Rok 2019 to ważna data dla Rumunii i jej relacji z Polską: jest to rocznica 100 lat nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy naszymi krajami, Rumunia sprawuje też prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. To doskonałe powody, aby przypomminać o przyjaźni łączącej Rumunów i Polaków, aby mówić o wspólnych doświadczeniach i wartościach. A także o planach na przyszłość.

Boheterami tych dni są książki. Dzięki nim lepiej poznajemy przeszłość, rozumiemy teraźniejszość i staramy się odczytać przyszłość. Rumuńska literatura ma w Polsce wielkie plany, dowiecie się o nich więcej w czasie przygotowanych na czas Targów wydarzeń. Wokół literatury krążyć będą inne elementy współczesnej rumuńskiej kultury, aby, zgodnie z naszym pragnieniem, zainteresować Was jej różnorodnością, siłą i bogactwem.

Zachęcam Was do zawierania literackich przyjaźni. Pomiędzy pisarzami, czytelnikami i wydawcami, a także instytucjami, które promują literaturę i kulturę.  To właśnie ona tka więzy między nami, gdy kroczymy naprzód przez historię.

Sabra Daici
dyrektor Rumuńskiego Instytutu Kultury w Warszawie

 

 

 

Organizator wykonawczy

 

Murator EXPO Sp. z o.o.

ul. Dęblińska 6
04-187 Warszawa

tel.: (22) 829 66 80
fax.: (22) 829 66 81
e-mail : biuro@muratorexpo.pl

Polecamy