8. WTK 2017

  • Podczas Targów nowości i bestsellery prezentowało blisko 800 wystawców z Polski i innych 32 krajów: Argentyny, Australii, Belgii, Białorusi, Chile, Chin, Chorwacji, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Japonii, Korei, Kostaryki, Litwy, Macedonii, Niemiec, Peru, Polski, Portoryko, Rosji, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. Obok Niemiec – Gościa Honorowego 8. WTK, swoją ofertę wydawniczą na kolektywnych stoiskach narodowych przedstawiły m. in.: Rosja, Chiny,  Węgry, Francja.
  • Swój dorobek przedstawiło ponad 1000 twórców – pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, dziennikarzy i przedstawicieli świata kultury z kraju i zagranicy.
  • W salach konferencyjnych, na scenach, a także w przestrzeni targowej odbyło się blisko 1 500 spotkań z autorami, debat, konferencji, warsztatów, lekcji literatury i historii, atrakcji dla dzieci, wydarzeń artystyczno-literackich.
  • Targi odwiedziło ponad 75 tysięcy osób.
  • Z oferty edukacyjnej 8. WTK skorzystało bezpłatnie ponad 300 przedszkoli i szkół - w ciągu dwóch dni (czwartek i piątek) odwiedziło Targi w grupach zorganizowanych blisko 9 000 przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów wraz z opiekunami.
  • Z wolnego wstępu  na Warszawskie Targi Książki w ciągu dwóch dni (czwartek i piątek) skorzystało 1 513 bibliotekarzy i księgarzy z całej Polski.

 

Galeria  zdjęć dokumentująca najważniejsze wydarzenia targów znajduje się w sekcji Dla mediów". 

 

 

Organizator
 

Polecamy