Festiwal Kryminalna Warszawa

Na 10. Warszawskich Targach Książki zainaugurowaliśmy nowy projekt - Festiwal „Kryminalna Warszawa”!

Bazując na dużym zainteresowaniu czytelników literaturą gatunkową w 2018 r. zorganizowaliśmy na Warszawskich Targach Książki strefy tematyczne poświęcone popkulturze, tematyce górskiej, literaturze fantastycznej i kryminalnej. W strefach odbywały się spotkania z autorami, prelekcje i warsztaty. Dzięki strefom, miłośnicy poszczególnych gatunków literackich czy tematyki, mogli w jednym miejscu znaleźć dla siebie mnóstwo atrakcji, co zostało zauważone i dobrze przyjęte przez publiczność i wystawców.

Odpowiadając na potrzeby naszej publiczności dla miłośników literatury kryminalnej i wszystkich jej gatunków na 10. Warszawskich Targach Książki zainaugurowaliśmy nowy projekt - Festiwal „Kryminalna Warszawa”!

Na scenie festiwalowej usytuowanej na poziomie sal konferencyjnych (+2) od piątku do niedzieli odbyło się dwadzieścia spotkań i paneli.

Wśród gości byli m.in.: Wojciech Chmielarz, Ryszard Ćwirlej, Grzegorz Kalinowski, Mariusz Czubaj, Jakub Ćwiek, Katarzyna Puzyńska, Marta Guzowska, Joanna Jodełka, Wojtek Miłoszewski, Piotr Rozmus, Janusz Szostak, Joanna Opiat-Bojarska, Alek Rogoziński, Sławek Michorzewski, Jacek Galiński, Marta Matyszczak, Piotr Borlik, Aneta Jadowska, Max Czornyj, Tomasz Duszyński, Bartosz Szczygielski oraz Yrsa Sigurdardóttir i Joakim Zander.

Dwa spotkania z największymi gwiazdami Festiwalu – Zygmuntem Miłoszewskim i Markiem Krajewskim odbyły się na Scenie Głównej.

Kanał CBS Reality zaprosił na wyjątkowe spotkanie z profilerem kryminalnym Janem Gołębiowskim, gospodarzem serii dokumentalnej „Zawód: profiler”.

Program Festiwalu powstał m.in. we współpracy z wydawnictwami: MUZA, GW Foksal, ZNAK, Marginesy, Sonia Draga, Prószyński i S-ka, SQN, HARDE, Wydawnictwem Dolnośląskim, Edipresse, Filia i Oficyną 4eM.

Partner Festiwalu - kanał CBS Reality.

 

Kanał CBS Reality na swojej antenie prezentuje wciągające kryminalne seriale dokumentalne ukazujące historie prawdziwych zbrodni, jak również serie pokazujące życie takim, jakie jest. CBS Reality w swoim portfolio posiada szereg produkcji własnych, dzięki którym widz ma szansę przyjrzeć się autentycznym, głośnym przestępstwom oraz śledztwom prowadzonym w ich sprawach. Zaliczają się do nich takie programy, jak „Matki morderców”, „Rozwikłać zbrodnię”, „Spisane krwią”, „Głos seryjnego mordercy”, czy „Tropami zbrodni”. W czerwcu 2019 roku odbędzie się premiera pierwszej polskiej produkcji własnej CBS Reality, „Zawód: profiler”.

Festiwalowi towarzyszył Konkurs o Grand Prix FKW, w którym jury nagrodziło najlepsze powieści kryminalne wydane w języku polskim w roku 2018 i do końca marca 2019 r. Celem konkursu było wyłonienie i nagrodzenie powieści kryminalnych najlepszych pod względem literackim i edytorskim. Nagroda oraz wyróżnienia zostały też przyznane autorom, wydawcom oraz  drukarniom.

Partner medialny :

Program:

 

zaktualizowano dnia: 21 maja 2019

Piątek, 24 maja

16.00–17.00 Spotkanie z Maksem Czornyjem – Festiwal Kryminalna Warszawa

Ten jeden z najciekawszych polskich autorów kryminałów zadebiutował w październiku 2017 roku i natychmiast podbił serca czytelników i recenzentów. Jego mistrzowska seria mrocznych kryminałów z komisarzem Erykiem Deryło („Grzech”, „Ofiara”, „Pokuta”,„Trauma”), thriller psychologiczny „Najszczęśliwsza” oraz „Ślepiec” zdobyły listy bestsellerów.

Polecały go między innymi Katarzyna Puzyńska, Katarzyna Bonda i Magda Stachula.

Partner Festiwalu Kryminalna Warszawa: CBS Reality

Spotkanie prowadzi Jerzy Kisielewski.


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Wydawnictwo Filia
Miejsce: Festiwal Kryminalna Warszawa – scena A
17.00–18.00 Spotkanie z Piotrem Rozmusem – Festiwal Kryminalna Warszawa

Autor zadebiutował w 2014 roku thrillerem „Bestia”, którego akcja toczy się w malowniczym Szczecinku, rodzinnym mieście Rozmusa. Powieść spodobała się czytelnikom do tego stopnia, że zdecydował się stworzyć kontynuację. W 2016 roku powstało „Przebudzenie” nominowane w Plebiscycie Książka Roku 2016 lubimyczytać.pl w kategorii Horror. Rok wcześniej na rynku pojawił się thriller psychologiczny „Kompleks Boga” i otrzymał tę samą nominację. „Piętno mafii” to czwarta powieść w dorobku pisarza.

Spotkanie prowadzi Adam Szaja.

Partner Festiwalu Kryminalna Warszawa: CBS Reality


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Wydawnictwo Sonia Draga
Miejsce: Festiwal Kryminalna Warszawa – scena A
18.00–19.00 Spotkanie z Jakubem Ćwiekiem – Festiwal Kryminalna Warszawa

Autor ponad dwudziestu książek, stand-uper, scenarzysta. Debiutował w 2005 roku zbiorem opowiadań Kłamca, który doczekał się pięciu kolejnych tomów i rozrastającego się, multimedialnego uniwersum. W 2007 roku ukazał się kryminał grozy Liżąc ostrze, a rok później horror „Ciemność płonie”, do napisania którego spędził pół roku wśród bezdomnych na dworcu w Katowicach. Napisał też m.in. czterotomowy cykl „Chłopcy” (2012–2015) oraz dwutomowe cykle „Dreszcz” (2013–2014) i „Grimm City” (2016–2017). Dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, zdobył ją w 2012 roku za opowiadanie „Bajka o trybach i powrotach”. W Marginesach ukazała się jego powieści „Bezpański. Ballada o byłym gliniarzu”, napisana na podstawie wspomnień byłego milicjanta, a potem policjanta – Adama Bigaja. W maju swoją premierę będzie miała oparta na prawdziwych zdarzeniach powieść „Szwindel”.

Spotkanie poprowadzi Adam Szaja.

Partner Festiwalu Kryminalna Warszawa: CBS Reality


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Marginesy
Miejsce: Festiwal Kryminalna Warszawa – scena A

Sobota, 25 maja

10.15–11.00 Ryszard Ćwirlej – rozmowa o książkach i planach literackich autora – Festiwal Kryminalna Warszawa

Najnowsza książka Ryszarda Ćwirleja „Masz to jak w banku” przenosi nas do roku 1989. W Poznaniu dochodzi do tajemniczych morderstw dokonanych na miejscowych handlarzach dewizami, a prowadzący śledztwo znika w tajemniczych okolicznościach.

Autor był trzykrotnie nominowany do nagrody Wielkiego Kalibru. W 2015 roku jego powieść „Błyskawiczna wypłata” otrzymała nagrodę Kryminalnej Piły dla najlepszej miejskiej powieści kryminalnej 2014 roku. Powieść „Tam ci będzie lepiej” została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Kryminał sensacja thriller.

Spotkanie prowadzi Adam Szaja.

Partner Festiwalu Kryminalna Warszawa: CBS Reality

 


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Wydawnictwo MUZA
Miejsce: Festiwal Kryminalna Warszawa – scena A
11.00–12.00 Spotkanie z Januszem Szostakiem – Festiwal Kryminalna Warszawa

Janusz Szostak – dziennikarz, reporter śledczy, autor książek: „Masa. Jak stałem się bestią. Od pakera do gangstera”, „Bandyci i celebryci”, „Byłam dziewczyna mafii” i „Co się stało z Iwoną Wieczorek”. Najnowszym jego tytułem jest „Komando śmierci”. Po upadku „Pruszkowa” i „Wołomina” gangsterską Polską niepodzielnie zawładnął „Mokotów” – ostatnia w kraju organizacja przestępcza o znamionach mafijnych. O tym komandzie śmierci wciąż boi się mówić nawet policja.

Spotkanie prowadzi Maria Guzek.

Partner Festiwalu Kryminalna Warszawa: CBS Reality


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Wydawnictwo HARDE
Miejsce: Festiwal Kryminalna Warszawa – scena A
12.00–13.00 Spotkanie z Katarzyną Puzyńską – Festiwal Kryminalna Warszawa

Najnowsza książka „Rodzanice” to dziesiąty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii sprzedane zostały do ponad dwudziestu krajów.

Spotkanie prowadzi Adam Szaja.

Partner Festiwalu Kryminalna Warszawa: CBS Reality


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Prószyński i S-ka
Miejsce: Festiwal Kryminalna Warszawa – scena A
13.00–14.00 Zbrodnie z Północy – Festiwal Kryminalna Warszawa

Yrsa Sigurðardóttir – wielokrotnie nagradzana islandzka pisarka, autorka popularnych powieści kryminalnych i książek dla dzieci. Zadebiutowała w 1998 roku. Absolwentka inżynierii budowlanej na Uniwersytecie Islandzkim i Uniwersytecie Concordia w Montrealu. W zawodzie pracuje do dziś, łącząc to zajęcie z powieściopisarstwem. Mieszka na przedmieściach Reykjavíku. Jest żoną i mamą dwójki dzieci. Nakładem Wydawnictwa Sonia Draga ukazała się powieść „Odziedziczone zło”, w maju premierę będzie miała książka „Porachunki”.

Joakim Zander – urodził się w 1975 roku w Sztokholmie. Wychował się w małym miasteczku Söderköping, ale dorastał również w Syrii i w Izraelu. Przebywał w Stanach Zjednoczonych jako uczestnik programu wymiany edukacyjnej. Pracował jako prawnik dla Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej w Brukseli. Obecnie mieszka w Szwecji. Nakładem wydawnictwa Sonia Draga ukazała się trylogia Zandera o Klarze Walldéen, w skład której wchodzą „Pływak”, „Islamski łącznik” i „Szpieg z Bejrutu”. Pierwsza część serii, a zarazem debiut autora, stała się światowym bestsellerem. W Polsce uhonorowana tytułem Książka Roku 2015 „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”.

Rozmowę z pisarzami prowadzi Wojciech Orliński.


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Wydawnictwo Sonia Draga
Miejsce: Kanapa Literacka – scena główna
13.00–14.00 Spotkanie z Grzegorzem Kalinowskim – Festiwal Kryminalna Warszawa

Autor sagi „Śmierć frajerom”, cyklu o komisarzu Strasburgerze, oraz powieści „Gra w Oczko” przez ostatnich 25 lat pracował w mediach. Był korespondentem na wojnie w dawnej Jugosławii, zrealizował teledysk Brygady Kryzys oraz komentował finały piłkarskiej Ligi Mistrzów i Pucharu Polski. Autor filmów dokumentalnych, współtwórca książkowej biografii Lucjana Brychczego.

Spotkanie prowadzi Adam Szaja.

Partner Festiwalu Kryminalna Warszawa: CBS Reality


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Wydawnictwo MUZA
Miejsce: Festiwal Kryminalna Warszawa – scena A
14.00–15.00 Spotkanie z Zygmuntem Miłoszewskim w ramach jubileuszowych spotkań 10. Warszawskich Targów Książki / Festiwalu Kryminalna Warszawa

Zygmunt Miłoszewski – powieściopisarz i publicysta, współautor scenariuszy filmowych i telewizyjnych, laureat Paszportu „Polityki” (2014). Jeden z najpopularniejszych autorów powieści kryminalnych i sensacyjnych, twórca trylogii kryminalnej o prokuratorze Teodorze Szackim. Wszystkie jego książki ukazały się za granicą. Tłumaczone są na kilkanaście języków, m.in. na angielski, francuski, niemiecki, rosyjski, ukraiński, hebrajski, włoski czy hiszpański.

Spotkanie prowadzi Szymon Kloska.

Partner Festiwalu Kryminalna Warszawa: CBS Reality


Organizator: Warszawskie Targi Książki, W.A.B.
Miejsce: Kanapa Literacka – scena główna
14.00–15.00 Kanał CBS Reality zaprasza na spotkanie z profilerem kryminalnym Janem Gołębiowskim – Festiwal Kryminalna Warszawa

Jan Gołębiowski ─ gospodarz serii dokumentalnej „Zawód: profiler”, jeden z najlepszych polskich profilerów, który w trakcie swojej pracy wykonał ponad sto profili kryminalnych i konsultacji dla policji, prokuratury, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz sądów, przybliży tajniki pracy profilera kryminalnego i wykonywania profili psychologicznych.

Spotkanie odbędzie się z okazji premiery serii „Zawód: profiler”, która powstała w oparciu o jego bogate archiwum, i której pierwszy odcinek zostanie wyemitowany 3 czerwca o 22:00 na antenie CBS Reality. Rozmowę poprowadzi autor Niediegetyczne ─ kanału na YouTube.

Partner Festiwalu Kryminalna Warszawa: CBS Reality


Organizator: Warszawskie Targi Książki, CBS Reality
Miejsce: Festiwal Kryminalna Warszawa – scena A
15.00–17.00 Przyszłość kryminału – Festiwal Kryminalna Warszawa

O przyszłości literatury kryminalnej rozmawiają: Joanna Jodełka, Marta Guzowska, Mariusz CzubajWojtek Miłoszewski i Bartosz Szczygielski.

Spotkanie prowadzi Adam Szaja.

Partner Festiwalu Kryminalna Warszawa: CBS Reality


Organizator: Warszawskie Targi Książki, W.A.B., Marginesy
Miejsce: Festiwal Kryminalna Warszawa – scena A
16.00–17.00 Spotkanie z Markiem Krajewskim w ramach jubileuszowych spotkań 10. Warszawskich Targów Książki / Festiwalu Kryminalna Warszawa

Autor siedemnastu bestsellerowych powieści kryminalnych, filolog klasyczny. Laureat prestiżowych nagród literackich i kulturalnych (m.in. Paszportu „Polityki", Nagrody Wielkiego Kalibru, Nagrody Prezydenta Wrocławia, Śląskiego Wawrzynu Literackiego), odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Jego książki przetłumaczono jak dotąd na osiemnaście języków. Zadebiutował w 1999 roku „Śmiercią w Breslau” – w 2019 roku obchodzimy 20-lecie jego twórczości. Miłośnik filozofii stoickiej, pilny czytelnik Marka Aureliusza.

Spotkanie prowadzi Szymon Kloska.

Partner Festiwalu Kryminalna Warszawa: CBS Reality


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Wydawnictwo ZNAK
Miejsce: Kanapa Literacka – scena główna
17.00–18.00 Spotkanie z Joanną Opiat-Bojarską – Festiwal Kryminalna Warszawa

Autorka poczytnych serii kryminalnych, których tempo zabiera czytelnikom oddech, a montaż scen i przełomy w akcji dają niesamowicie filmowy efekt.

Spotkanie prowadzi Wioleta Sadowska.

Partner Festiwalu Kryminalna Warszawa: CBS Reality


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Wydawnictwo MUZA
Miejsce: Festiwal Kryminalna Warszawa – scena A
18.00–19.00 Gala Festiwalu Kryminalna Warszawa

Ogłoszenie wyników Konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa na najlepszą polską powieść kryminalną. W ścisłym finale znalazły się „Żmijowisko” Wojciecha Chmielarza, „Dziewczynka z zapalniczką” Mariusza Czubaja, „Ślepy archeolog” Marty Guzowskiej, „Mock. Pojedynek” Marka Krajewskiego, „Skaza” Roberta Małeckiego i „Cokolwiek wybierzesz” Jakuba Szamałka.

Galę prowadzi Jerzy Kisielewski.

Partnerzy konkursu: Drukarnia Wydawnicza im. W.L. Anczyca S.A., IGEPA Polska, Arctic Paper Polska.


Organizator: Warszawskie Targi Książki
Miejsce: Festiwal Kryminalna Warszawa – scena A

Niedziela, 26 maja

10.15–11.00 Mistrzowie komedii kryminalnej – rozmowa z udziałem Marty Matyszczak, Jacka Galińskiego, Sławka Michorzewskiego i Alka Rogozińskiego – Festiwal Kryminalna Warszawa

Historie kryminalne z przymrużeniem oka. Tajemnicze morderstwo w kamienicy na warszawskiej Woli i wielkie afery z reprywatyzacją w tle (Jacek Galiński „Kółko się pani urwało”, Wydawnictwo W.A.B.). Ulice Katowic z Nikiszowcem w całej krasie (Marta Matyszczak „Morderstwo w hotelu Kattowitz”, Wydawnictwo Dolnośląskie). Przypadkowy bohater afery szpiegowskiej (Sławek Michorzewski „Miliarder”, Oficyna 4eM). O imprezie, o której zrobiło się naprawdę głośno (Alek Rogoziński „Śmierć w blasku fleszy”, Edipresse). O kulisach powstawania książek i pasjonujących historiach kryminalnych opowiedzą sami autorzy.

Marta Matyszczak – chorzowianka, dziennikarka, pasjonatka kryminałów, autorka serii „Kryminał pod psem” – powieści gatunkowych z przymrużeniem oka, z detektywem Szymonem Solańskim i kundelkiem Guciem w rolach głównych.

Sławek Michorzewski – autor śmiesznych i wciągających komedii sensacyjno-kryminalnych. Wypracował własny styl, między groteską, abstrakcją, a nierzadko też absurdem.

Alek Rogoziński – z zawodu dziennikarz, z pasji kryminalista... to znaczy twórca kryminałów. W swoich powieściach morduje zawsze z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy.

Jacek Galiński – laureat konkursu na opowiadanie kryminalne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2017. „Kółko się pani urwało” to jego debiut powieściowy.

Spotkanie prowadzi Wioleta Sadowska.

Partner Festiwalu Kryminalna Warszawa: CBS Reality

 


Organizator: Warszawskie Targi Książki, W.A.B., Wydawnictwo Dolnośląskie, Oficyna 4eM, Edipresse
Miejsce: Festiwal Kryminalna Warszawa – scena A
11.00 Dwa oblicza kryminału – na wesoło i na poważnie. Spotkanie z Olgą Rudnicką i Piotrem Borlikiem – Festiwal Kryminalna Warszawa

Olga Rudnicka, znana autorka cyklu powieści sensacyjnych „Natalii 5” i wielu innych, powraca w prequelu serii. Skąd się wzięły Natalie? Ich ojcem był Jarosław Sucharski – kłamca i bigamista, przestępca czy tajny współpracownik? Autorka jest miłośniczką zwierząt, natury i dobrego jedzenia. Kocha jazdę konną i dobrą książkę. Nigdy nie polubi kawy i hipokryzji. Zawsze będzie podążać za swoimi marzeniami.

Pierwsze zdanie „Boskiej Proporcji” Piotra Borlika brzmią: „Matka to skarb, a miejsce skarbu jest głęboko pod ziemią”. Napisany z brawurą i mistrzowską precyzją kryminał jest plastyczny jak serial i dynamiczny jak życie. „Boska proporcja” jest pierwszą częścią trylogii, której kolejne tomy ukażą się jeszcze w 2019 roku. Pierwsze opowiadania autor napisał podczas ciągnących się w nieskończoność wieczornych zmian fabryce Sharp. Dalsze życie zawodowe i nieustanne podróże umożliwiły mu rozwijanie literackich pasji. Jest mistrzem Holandii oraz laureatem trzeciego miejsca w otwartych mistrzostwach Czech w grach logicznych, co nie pozostało bez wpływu na jego kryminalny debiut.

Spotkanie prowadzi Marta Guzek.

Partner Festiwalu Kryminalna Warszawa: CBS Reality


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Prószyński i S-ka
Miejsce: Festiwal Kryminalna Warszawa – scena A
12.00–13.00 Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem – Festiwal Kryminalna Warszawa

Spotkanie z autorem kryminałów, dziennikarzem, laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru (2015), sześciokrotnie do tej nagrody nominowanym, uznawanym za jednego z najważniejszych pisarzy kryminalnych młodszego pokolenia. Pisarz jest autorem cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce: „Podpalacz” (2012), „Farma lalek” (2013), „Przejęcie” (2014), „Osiedle marzeń” (2016), „Cienie” (2018) i cyklu gliwickiego: „Wampir” (2015) i „Zombie” (2017), a także postapokaliptycznej powieści „Królowa głodu” (2014) oraz najnowszej powieści „Żmijowisko” (2018), która głosami użytkowników serwisu Lubimyczytać.pl zyskała tytuł Książki Roku 2018 w kategorii 'Kryminał, sensacja, thriller'. Obecnie trwają prace nad ekranizacją „Żmijowiska” dla Canal +.

Spotkanie prowadzi Adam Szaja.

Partner Festiwalu Kryminalna Warszawa: CBS Reality.


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Marginesy
Miejsce: Festiwal Kryminalna Warszawa – scena A
13.00–14.00 Rozmowa z Zuzanną i Patrykiem Szulc, autorami książki „Świadek koronny. Sprzedałem Carringtona Króla Spirytusu” – Festiwal Kryminalna Warszawa

Zwykle mówiąc w Polsce „mafia”, myślimy tylko o tej najsłynniejszej – grupie „pruszkowskiej”. Takich gangów w latach 90., choć na nieco mniejszą skalę, działało więcej. Na czele jednego z nich stał „Król spirytusu”, Zbigniew M. ps. „Carrington”. Podlegli mu gangsterzy byli odpowiedzialni za przemyt, napady na tiry i co najmniej kilkadziesiąt zabójstw. Struktury te zostały rozbite między innymi dzięki zeznaniom świadków koronnych, takich jak Dariusz.

Zuzanna Szulc – dziennikarka i debiutująca autorka publikacji o tematyce kryminalnej. Razem z mężem, dziennikarzem Patrykiem Szulcem, realizuje internetowy program „Mafia News” na platformie YouTube.

Patryk Szulc – dziennikarz, prawnik. Specjalizuje się w tematyce kryminalnej, szczególnie dotyczącej przestępczości zorganizowanej.

Spotkanie prowadzi Wioleta Sadowska.

Partner Festiwalu Kryminalna Warszawa: CBS Reality.


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Wydawnictwo HARDE
Miejsce: Festiwal Kryminalna Warszawa – scena A
14.00–15.00 Spotkanie z Anetą Jadowską – Festiwal Kryminalna Warszawa

Czerwiec. Piąta rano. Plaża w Ustce. Cisza, spokój i… trup! Lato nad Bałtykiem i tajemnica, która aż prosi się o odkrycie!...

Rozmowa o kryminale rozpoczynającym serię Garstka z Ustki – „Trup na plaży i inne sekrety rodzinne”, a także planach literackich autorki.

Spotkanie prowadzi Maria Guzek.

Partner Festiwalu Kryminalna Warszawa: CBS Reality


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Wydawnictwo SQN
Miejsce: Festiwal Kryminalna Warszawa – scena A
15.00–16.00 Spotkanie z Tomaszem Duszyńskim – Festiwal Kryminalna Warszawa

Mistrzowsko skonstruowany kryminał Tomasza Duszyńskiego trzyma w napięciu do ostatniej strony. Jego szczególnym bohaterem jest Glatz – dolnośląskie miasteczko, w którym wciąż pobrzmiewają echa niedawno minionej wojny. W cieniu kłodzkiej twierdzy skrywa się wiele ponurych tajemnic. Rozmowa o książce i planach literackich autora.

Spotkanie prowadzi Maria Guzek.

Partner Festiwalu Kryminalna Warszawa: CBS Reality


Organizator: Warszawskie Targi Książki, Wydawnictwo SQN
Miejsce: Festiwal Kryminalna Warszawa – scena A
Organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w programie

 

Organizator wykonawczy

 

Murator EXPO Sp. z o.o.

ul. Dęblińska 6
04-187 Warszawa

tel.: (22) 829 66 80
fax.: (22) 829 66 81
e-mail : biuro@muratorexpo.pl

Polecamy